Elektronikos ar automatikos įtaisas nėra užbaigiamas tik aparatinės dalies (hardware) projektavimo etapu. Dažnu atveju įrengime yra implementuotas valdiklis, kontroleris, kuris atlieka tam tikrą valdymo algoritmą ir savyje turi nustatytų instrukcijų sąrašą. Tai realizuojama programinio kodo (firmware) kūrimu ir įrašymu į valdiklio atmintį. Taip pat kai kurios sistemos gali turėti vartotojo sąsają įvairių parametrų įvedimui ir išvedimui, kuri pateikiama kompiuterio ar išmaniojo įrenginio ekrane. Tuo tikslu sukuriama vartotojo sąsajos (GUI) ir mobiliųjų aplikacijų programinė įranga (software).
Įterptinių sistemų programavimas
Įterptinių sistemų programinio kodo rašymas. Naudojami pažangiausios technologijos, pritaikyti
sparčiam darbui,
bet optimizuoti energijos resursams, ARM architektūros mikrovaldikliai – STM32, NRF ir kt.
Programinė įranga kuriama duomenų surinkimo (matavimo, monitoringo), įrengimų valdymo, duomenų
atvaizdavimo ir
perdavimo įprastomis laidinėmis sąsajomis arba bevieliu ryšiu ir kitos specifinės įterptinės
sistemos.
Vartotojo sąsajų (GUI) kūrimas
Grafinės operatoriaus vartotojo sąsajos (GUI – Graphical User Interface) kūrimas Windows ir Linux aplinkose. Įvairaus pobūdžio valdymo komandų įvestis naudojantis standartine kompiuterio periferija arba specializuota pramonine valdymo panele, procesų ir įterptinės sistemos stebimų parametrų atvaizdavimas bei duomenų įrašymas į vietinę arba debesų paslaugų Duomenų Bazę (DB).
Linux sistemų kūrimas
Išmaniųjų sistemų, dirbtinio intelekto (AI) sprendimų Linux aplinkoje programavimas didžiųjų duomenų analizei, realaus laiko vizualizacijoms ir pilnai automatinių sprendimų priėmimui pramonės įrenginiuose. Naudojamos lengvai integruojamos, suderinamos su įvairiomis platformomis, efektyvios ir didelio našumo atvirojo kodo sistemos (pvz., RaspberryPI).
Android ir iOS mobiliųjų aplikacijų kūrimas
Mobiliųjų Android ir iOS programėlių kūrimo darbai. Išmaniojo įrenginio (išmanaus mobiliojo telefono, planšetės ir kt.) pagalba bevieliu ryšiu galima valdyti nutolusias įterptines sistemas, atlikti jų parametrų korekcijas (keisti nustatymus) bei realiu laiku stebėti ir grafiškai atvaizduoti matuojamus dydžius, vykstančius procesus.
Programuojamų loginių valdiklių programavimas
Programuojamų loginių valdiklių (PLV, PLC – Programmable Logic Controller) programavimo darbai. Darbai atliekami su plačiausiai pasaulyje naudojamais Siemens ir Delta šeimos PLV valdikliais, pritaikytais modernioms ir aukštu patikimumu pasižyminčioms automatikos valdymo sistemoms kurti. Tam tikrais atvejais užduotims atlikti pakankamą našumą užtikrina išmaniosios kombinuotos relės (pvz., Schneider gamintojo), kuriose galima realizuoti veiksmų seką, nuskaityti skaitmeninius ir analoginius įėjimus, komutuoti išėjimus, išvesti indikaciją operatoriui.